Svetozar Marković ski instruktor | Preporuka

Preporuka

Preporučujemo svim polaznicima da se pre početka praktične obuke, minimum nedelju dana fizički pripreme za buduću obuku.

To podrazumeva kondicione pripreme koje će se odvijati na otvorenom prostoru, najbolje u prirodi, na čistom vazduhu. Jedan od osnovnih razloga priprema na otvorenom je navikavanje organizma na spoljašnje temperaturne uslove i izbegavanje aklimatizacionih poteškoća.

Početak obuke nije uslovljen godinama starosti.

Najteže je prebroditi osnovne korake obuke, dok se prvenstveno ne razbije strah. Spoznaja da se ne mora padati u fazi obuke, skijanje nije teško ni opasno. Skijanje predstavlja zadovoljstvo i uživanje, povećava samopouzdanje kod polaznika i stvara zadovoljstvo i napredak. Svaki polaznik koji prođe program obuke, može da dostigne određeni nivo znanja skijanja u skladu sa uzrastom i motoričkom osnovom koju poseduje i koja će se tokom obuke dodatno unaprediti.