Svetozar Marković ski instruktor | Nastava sa decom

Nastava sa decom

Škola skijanja za decu se razlikuje od ski časova za odrasle. Nastava sa decom traži pravilan pedagoški pristup, pored dobre metodike i didaktike. Skijanje je za decu nesto više od sporta, pre svega to je igra i razonoda. Deca naljakše uče uz igru, tako da je pristup dosta drugačiji nego sa odraslima. To je osnovni razlog zbog čega se ne preporučuje da deca i roditelji zajedno budu na istom času skijanja. Animacija dece je veoma bitna sa ciljem da se deci skijanje predstavi na jedan zabavan i zanimljiv način. Pozitivni efekti skijanja na decu su mnogobrojni. Skijanje pre svega bitno utiče na fizičke i mentalne osobine deteta – jača volju i organizam, stimuliše proces rasta i razvoja. Razloge za ovo treba naći u boravku na većoj nadmorskoj visini gde je vazduh čist i hladan, što ima pozitivan uticaj na respiratorne puteve. Skijanje kao fizička aktivnost utiče na rast i razvoj deteta tako što povećava njegove motoričke sposobnosti, snagu i izdržljivost.

Na kraju obuke deca imaju trku zadovoljstva i dodelu diploma kao dodatnu animaciju i stimulans.

Trka zadovoljstva:

Petkom u 11 časova Škola skijanja Snow Stars Team organizuje trku za polaznike škole. Staza na kojoj se trka odvija je po nagibu i rasporedu kapija prilagođena mogućnostima takmičara.

Dodela diploma:

Završetak obuke simbolično se obeležava svečanom dodelom diploma koja se organizuje petkom u 19 časova. Tom prilikom instruktori uručuju učenicima sa kojima su se družili tokom nedelje diplome na kojima je pored imena i prezimena učenika upisan i nivo usvojenog skijaškog znanja.