Svetozar Marković ski instruktor | Individualna nastava

Individualna nastava

Individualna nastava odrazumeva rad instuktora sa 1 do 3 osobe. U individualnoj nastavi instruktor je u prilici da svakom pojedincu pristupi na poseban način u skladu sa njegovim trenutnim znanjem i sposobnostima. Takođe, polaznici imaju mogućnost da broj i termine nastavnih sati u dogovoru sa instruktorom prilagode svojim potrebama i željama. Ovakav vid nastave daje najbolje i najbrže rezultate.

Kod individualne nastave sa početnicima je najbolje raditi jedan čas prepodne i jedan čas popodne. U medjuvremenu polaznik radi korektivne i druge vežbe koje instruktor odredi za taj dan. Na popodnevnom času se rade korekcije i sagledava ukupan napredak. Ovakav vid rada je dao odlične rezultate. Posle prvog časa instruktor odredjuje i kaže polazniku koji je minimum, optimum i maksimum njegovog budućeg napretka u odnosu na vreme i broj projektovanih časova.